काठमाडौं । “जलजला राष्ट्रिय फिल्म एण्ड म्युजिक अवार्ड २०८०” को उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक गरिएको छ आइतवार डी सिनेमा आर्ट प्रा.लि.ले राष्ट्रिय नाचघरमा एक कार्यक्रम आयोजना गर्दै उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक गरेको हो । कार्यक्रममा डि सिनेमा आर्ट प्रा.लि. का प्रबन्ध निर्देशक दिनेश मुस्कानको अध्यक्षता रहेको कार्यक्रममा सांसद ज्ञानेन्द्र शाहीको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो भने चर्चित नायक धिरेन शाक्यको बिशेष आतिथ्यता रहेको थियो ।

यस कार्यक्रममा कार्यक्रम संयोजक बिरेन्द्र ओलीले स्वागत मन्तब्य राखेका थिए । सर्वोकृष्ट खलनायक सर्वोत्कृष्ट नायक, निर्देशक, सर्वोत्कृष्ट नवती गायक, नाव गायिका सर्वोत्कृष्ट तीज गीत नृत्य निर्देशक सर्वोत्कृष्ट तीज गीत पुरुष र महिला, सर्वोत्कृष्ट टेलीसिरियल लेखन, सर्वोत्कृष्ट टेलीसिरियल हास्य कलाकार पुरुष महिला सर्वोत्कृष्ट लोक गायक, सर्वोत्कृष्ट लोक तथा दोहोरी नृप निर्देशकसँगै सर्वोत्कृष्ट लोक तथा दोहोरी मोडेल विधामा मनोनयन सार्वजनिक गरिएको छयस्तै सर्वोकृष्ट नव मोडेल सर्वोकृष्ट लोक तथा दोहोरी गीतकार, सर्वोत्कृष्ट संगीतकार सर्वोत्कृष्ट लोक तथा दोहोरी नव गीतकार, नव संगीतकार, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गीतकार, सर्वोत्कृष्ट लोक तथा दोहोरी गायक, गायिका, सर्वोत्कृष्ट कारलगायतका विधामा पनि मनोनयन सार्वजनिक गरिएको छ सो अवसरमा मनोनयनमा पर्न सफल सबैलाई प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो ।

समारोहमा बोल्दै प्रतिनिधि सभा सदस्य एवम् राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पाटीका नेता ज्ञानेन्द्र शाहीले देशको कलाकारिता क्षेत्रमा राजनीतिक हस्तक्षेप भएको बताएका छन् । उनले भने, ‘चित्रको “च” र कलाकारिताको “क” नजान्ने व्यक्ति चलचित्र बोर्डको प्रमुख छन् । कलाकारितामा पनि दलगत भएको छ । नेपालको कन्ना क्षेत्र ध्वस्त अवस्थामा रहेको शाहीको भनाइ छ। उनले संसदमा कलाकारिताको विधेयक आउने पनि जानकारी गराए साथै यस क्षेत्रलाई उद्योगको रुपमा स्थापित गर्न संसद समक्ष पहल गर्ने समेत सांसद शाहीले प्रतिबद्धता ब्यक्त गरे । कलाकारलाई सम्मान गर्ने दायित्व सरकारको हो, यो दायित्व एउटा ब्यक्ती र सं संस्थाले गर्नु परेको छ । यो अवस्था आउनु दुर्भाग्य हो उनले भने । उत्कृष्ट पाँच मनोनयनमा पर्न सफल ब्यक्तिहरुको विवरण यस प्रकार रहेको छ :

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट खलनायक
१ सुशिल देवकोटा — छक्का पन्जा ४
२ राज कुमार थापा — बालापन
३ मुकुन्द श्रेष्ठ — कोहिनुर
४ किशोर पाण्डे — प्रेम संसार
५ सुशिल पोखरेल — कसिंगर

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट नायक
१ प्रेम कुमार सोनी — प्रेम संसार
२ विनोद कुमार श्रेष्ठ — जन्मभुमि
३ रमेश अब्जु — रोशनी
४ अर्र्जुन गुरुङ्ग — गोर्खे
५ जय किसन बस्नेत — हिरो नम्बर वान

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ राज बहादुर साने — बिरंगना
२ दिपक लामा — जीवन साथी
३ उपेन्द्र सुब्बा — जारी
४ खुम सनार — रोशनी
५ दिपक लामा — देउरालीमा लाएको माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गीतकार
१ सुवास गधाल — कान्छुु मायालु
२ तुकमान बि Þक Þ(गोपाल) — बाटो मृत्युको
३ डम प्रकाश पुन — लाहुरे हुन सकिन
४ तिलक वली — कैले कमाउनी
५ रेखिराम बियोगी — म त तिम्रै हो बरिलै

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
१ गणेशबाबुु बि क — सम्झी रुदै छु
२ रोशन परियार — डोको बुनेर
३ शिशिर शर्मा — कोरोनाको कहर
४ अनिश दवाडी — एक्लो न्याउली
५ माधव भण्डारी — ल्वाङ सुपारी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गीतकार
१ रमेश शर्मा — जीन्दगीनै धरापमा पार्दिन्छु
२ मन्जित पहाडी — दिक्क लाउँछ यार
३ टँक डुम्रे — चर्को लाग्यो घाम
४ सुुमन ढकाल — भाउ बढ्यो
५ कमल परियार — जुनकिरीको बत्ती

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव संगीतकार
१ केशरी घर्ती मगर — पानी परेर
२ मदन नेपाली (सुफिक्स) — सेतो सेतो कमेरो माटो
३ भिम केसी — पिरतीको घर
४ राम सरण पाण्डे — पानी संगै असिना
५ बुद्धि श्रेष्ठ — वाचा कसम

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ सम्झना भण्डारी — घाँसै काटौँ खोलि दोभान
२ भुमिका शाह — धनियाँको चटनी
३ सबिता परियार — गाँवै रमाईलो
४ संगीता पौडेल — पोल्ला मेरो आँसुले
५ कामना वली — कैले कमाउनी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायक
१ अर्जुन सापकोटा — वनकी चरी
२ कृष्ण लामिछाने — मायाले दिएको घडी
३ धन बहादुर बि क — टीका दशैँको
४ हेमन्त कान्छा रसाईली — पिरती
५ विक्रान्त पोखरेल — माया नमार

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायक
१ विशाल रायमाझी — पुर्वै धरान
२ कृष क्षेत्री — सिस्ने हिमाल
३ यज्ञ सापकोटा — चर्को लाग्यो घाम
४ बाबु अधिकारी — स्याउ र केराले
५ उमेश घर्ती मगर — वरको छाँयाले

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायिका
१ पार्वती कार्की — बरै
२ विष्णुमाया गुरुङ — पानी मीठो तिर्तिरे धाराको
३ रेजिना परियार — तिम्रो माया हो कति गहिरो
४ गीता देवी — साईला
५ सविता ढुङ्गाना — काभ्रेपलाञ्चोक

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायक
१ गणेश सेन्चुुरी — मेरो त लेकैमा घर छ
२ विष्णु बहादुर विश्वकर्मा — वाँसको चोया
३ पुुरन बिरही — गैरी खेतैमा
४ केशव अधिकारी — पिरतीको झरी
५ भुवन विश्वकर्मा — सिरमा फुर्के रिबन

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायिका
१ सिमा नेपाली — जेल चलान २
२ हिरा नेपाली — परदेशीको पीडा
३ तुलसा कटुवाल — दिलमै बसन
४ सम्झना सिंह — पानको पातमा
५ सिर्जना कुँवर — आँखा झिमिझिमी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन (एरेन्ज)ु
१ रमेश सेञ्चुरी — रुन लाई त हो नि माया लाउनी
२ खेमराज गौतम — सिस्ने हिमाल
३ पुर्ण सम्योग — हेलो सानी
४ बुद्ध स्याङ्बा — लोभी मन बिरामी
५ जीवन बडुु —

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायिका
१ शर्मिला तामाङ — पिपल पलायो
२ चन्द्रिका रसाईली — चरी पासैमा
३ प्रभा राई — मायाको सिलसिला
४ कमला घर्ती मगर — पानी परेर
५ निशा रणपाल — निरजाले

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट छाँयाकार
१ अजय रेग्मी — सोल्टीबजारमा
२ प्रकाश खड्का — कैले कमाउनी
३ सरोज शाही — सिस्ने हिमाल
४ विरेन्द्र परियार — पुगेन मनको धोको
५ देवेन्द्र कार्की — चोखो माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट सम्पादन
१ दिपक बिष्ट — कैले कमाउनी
२ सुजन कोईराला — भुरुभुरु उडेकी चरी
३ रोशन धिताल — पछेउरी तानेर
४ चेतन समात — सुपर गाडी
५ अनिल बिष्ट (प्युठानी) — कान्छु मायालु

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ काजीस श्रेष्ठ — तिमी र म जाम माया
२ नेत्र बहादुर गुरुङ — जाउ घुम्न पोखरा
३ मिलन श्रेष्ठ — घाईते मुटु बोकेर
४ विक्रम चौहान — बालेनको चस्मा
५ मौसम हिमाली — झुमा

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायक
१ रोशन वली — साईनो
२ दिपेन थापा — पानी के लाई
३ ज्ञानेन्द्र शाही — तिम्रो माया हो कति गहिरो
४ श्रीधर कंडेल — सोल्टिनी भेट भयो
५ नरेन्द्र सरगम — छाता ओढाईदेउ
सर्वोत्कृष्ट लोक गायक
१ सम्राट साहनी — मुटु खानी माया
२ प्रशान्त परियार — झझल्को
३ यस कुमार वली — मेरो माईला दाई
४ नबराज बस्नेत — हुरी
५ सागर वली — बाँसुरी बजाउँदै

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
१ सुजन सुर्खेती — कठै जिन्दगी
२ तिलक शाही — सिस्ने हिमाल
३ शिवजी क्षेत्री — मैसाप
४ एम बि गुरुङ — जाले गलबन्दी
५ सोम बहादुर तामाङ — चोखो माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ कृष्ण सापकोटा — भुरुरु उडेर चरी
२ सुजन सुर्खेती — तिमी नै तिमी
३ बिनोद सुन्दास — पागल मान्छे
४ गोविन्द विवस — सिस्ने हिमाल
५ बद्री प्रसाद तिवारी — वर सुकेको

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष

१ सन्तोष शर्मा आचार्य — मनको आशय
२ अनिल कटुवाल — लोभी मन बिरामी
३ तारा पुन — लाहुरे हुन सकिन
४ आर्यन कार्की — घाँस काटेर
५ शषी थापा मगर — बनैमा न्याउली चरी करायो
लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ नारायणी खत्री — माया रैनछ
२ एलिना रायमाझी — फुलमा रस छ के
३ सन्ध्या सानुुु — नाइँ भन्छ मायाले
४ अम्बिका चन्द — लेकैमा घर छ
५ विभिषिका श्रेष्ठ — माछी लेउमा छ

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष (क्ब्म्)
१ विष्णु कँुवर — सम्झी रुँदै छु
२ लेख बहादुर पुन — नरोउ धर्केर
३ विशाल नाथ योगी — आउ है छिट्टै घर
४ सबुज मगर — तिम्रै कारण
५ सुजन बाबु गुरुङ — भेटँे धरान छुट्यो धनकुटा

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल महिला
१ सिर्जना क्षेत्री — फुुुुल सुकेको
२ रिना गुरुङ — दुख टर्या छैन
३ करिश्मा मगर — मोहनी रैछ तिम्रो बोलिमा
४ दुर्गा तामाङ — कैले कमाउनी
५ सुशिला तामाङ — डढेलो

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गीतकार
१ भरत डि सी — पर्खिरहुँला तिमीलाई सधैँ
२ वसन्त योगी — रेटेर जिन्दगी
३ मनोज सिग्देल (युरेश) — आफ्नै सासको छैन भर
४ पदम लिंखा मगर — अम्मली पो भएँ म त
५ सबिना लो तामाङ — हरेक साँझमा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
१ सन्तोष सुनाम — हेर्यौ नि दाजैले
२ राजेश कैदी — तिमी नआएसम्म
३ अर्जुन बुडाथोकी — चिसो हावा
४ सन्तोष श्रेष्ठ — हेर्दा हेर्दै
५ दिपक शर्मा — पिरेम नलाउने

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ रचना रिमाल — अम्मली पो भएँ म त
२ अस्मिता अधिकारी — फुलै फुल दिन्छौ कि
३ एलिना चौहान — धोकेबाज हौ तिमी
४ मञ्जु उपासना — हेर्दा हेर्दै
५ बिमला लामा — मनको चाहना

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ कमल श्रेष्ठ — ओ सानी
२ सन्तोष कालिकोटे — माया तिमी आईदेउ
३ प्रबिण बेडवाल — उनको प्रीति
४ बाबुल गिरी — हटाइदिए हुन्छ
५ अर्जुन बुडाथोकी — हेलम्बुको बजारमा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट छाँयाकार
१ राजेश घिमिरे — ए हो र माया
२ अनिल कटुवाल — जातै ठुलो भो
३ विरेन्द्र भट्ट — धोकेबाज
४ राम केसी — नखरा धेरै भो
५ मुकेश हँुमागाँई — सुगा नाच्छे पिंजडामा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ कविराज गहतराज — कसरी कसरी २
२ दिपेन्द्र प्रकाश केसी — तिम्रो याद
३ भुवन श्रेष्ठ (मुस्कान) — माया गरेकै हो
४ सिर्जन बराल (ऋषी) — आलिमा भट्ट
५ धन बहादुर तामाङ (सागर) — मन मोहिनी

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ शेखर सुवेदी — नियाली हेर अाँखामा
२ अभि सुनार — तिमी रोडमा म करोडमा
४ अभिषेक पर्वते — यो मनले चाहेको तिमीलाई
५ सन्तोष कुमार गुप्ता — बाँचुु म कसरी

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ हिमा थापा — भोलि छुटेर रुनु भन्दा
२ काजल भुजेल — म त पागल पागल
३ आशा विश्वकर्मा — पिरतीका तरंग
४ जुना कार्की — साँच्चै हो र माया
५ सुनिता रसाईली — औधी माया

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष
१ धिरेन्द्र शाही — तिम्रो याद
२ राकेश कालागाँई — तिमी नआए सम्म
३ दिपेन्द्र खड्का — तिम्रो झुटो जालमा
४ नकुल बि.सी. — आसुको भेलै बग्यो
५ कृष्ण बि.सि — हर हालैमा

 

काँठे भाका गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ स्याम रसाइली — मायाले बेरेर
२ राम स्याङ्गतान — भेटेँ जोडा
३ राजेन्द्र भण्डारी — चामलको कनिका
४ शम्भुु थापा — पानी परेर
५ अमन एकल राम कृष्ण पाण्डे — पानी सँगै असिना

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ एम.टी महर — पाँच दिन भात खाँदिन
२ दिपक बि.सी. — ए म त तिम्रै हो बरिलै
३ खेम सेञ्चुरी — कमाउने नी हो रमाउने नी हो
४ भागीरथ चलाउने — झम झम झम्कना
५ धुर्व पुन — छनक दनक

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ सुनिता बुढा क्षेत्री — कमाउने नी हो रमाउने नी हो
२ तारा थापा — तारा कोही छैन साहारा
३ मञ्जु उपासना — रानी झँै गमक्क
४ शुभद्रा पौडेल — मैं दुखी
५ करिश्मा बि.सी. — सिँगापुर डलर

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नब गायक
१ उमेश राना — रुदै हिड्ने दिन
२ टंक खड्का — पाँच दिन भात खाँदिन
३ बिष्णुु सिंह — झगडा
४ हरि पाण्डे — झम्के साँझैमा
५ झबिलाल थापा मगर — नाँच माया

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नब गायिका
१ सुनिता मगर — पुतली भुरुभुरु
२ सुशिला रोका मगर — लाज लाग्छ
३ सरिता चौलागाँइ खनाल — तिमीलाइ पनि के छ र कमी
४ सकुना श्रेष्ठ — रानी झँै गमक्क
५ लक्ष्मी राना मगर — सारी भिजायो

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
१ अमन राना — मायालाई मन पर्ने कस्तो
२ एकेन्द्र सारा संकर — रानी झैँ गमक्क
३ सन्दिप चौधरी — नाँच माया
४ रुपेश श्रेष्ठ — म त तिम्रै हुँ बरीलै
५ स्मृती तिमल्सिना गुरुआमा — मेरा त बुढाले रक्सी खाँदैनन्

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ कमल निर्जन — झगडा
२ सरद एल जि — गाजले
३ चिरञ्जीबी डाँगी — पुतली भुरु भुरु
४ देव मगर — नाँच मााया
५ आशिष वली — ए म त तिम्रै हो बरिलै

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ अन्जु सुनार — रानी झैँ गमक्क
२ आयुस्मा कार्की — तिमीलाई पनि के छ र कमि
३ चेतना जैसी — म त तिम्रै हो बरिलै
४ आयुस्मा सिम्खडा — फुलेको दाहृी
५ झरना नेपाल — चुल्ठी बाटेको

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट लेखन
१ खिर बहादुर पौडेल केबी — घण्टे
२ प्रमोद तामाङ — होसियार
३ लेखान्त भुषाल — भाविको लेखान्त
४ गणेश बाबु बि क — माईला
५ बुद्धी श्रेष्ठ — सुन्दर श्रृष्टी

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार पुरुष
१ बेगम नेपाली — गाहृो छ हो मलाई
२ खड्ग बहादुर पुन (खबपु) मगर — फुट्या चस्मा
३ प्रकाश कंडेल — ए भगवान
४ मनोज मल्ल — मेरी बास्सै
५ राम थापा — आँटिलो लाहुरे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार महिला
१ सुशिला निरौला (बिमली) — उल्टो सुल्टो
२ अनुमती नेपाली — भद्रगोल
३ सजिना आले मगर — जारी
४ अनु श्रेष्ठ — अभागी कान्छी
५ रचना कार्की — माईला

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार नव पुरुष
१ जनक केसी — आँटिलो लाहुरे
२ दिया लामा — जारी
३ नबराज दुरा वैद्य — कस्तो रमाईलो
४ कुुल बहादुर वली — भद्रगोल
५ राजन मोत्तान — घण्टे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार नव महिला
१ गीता थापा पराजुली — भुण्टी
२ सन्च कुमारी तामाङ — जारी
३ अम्बिका खड्का — आँटिलो लाहुरे
४ नारायणी घिमिरे — आँटिलो लाहुरे
५ रत्ना गुटुु भुजेल — आँटिलो लाहुरे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ नबराज दुरा वैद्य — कस्तो रमाईलो
२ सरिता बस्नेत — आँटिलो लाहुरे
३ करण तामाङ — भो अब त
४ तुकमान बि क (गोपाल) — मेरो भाग्य
५ सुबास गधाल — अध्यारो जिन्दगी

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट कलाकार
१ मोहन भण्डारी — अर्थ माईतीको
२ सिया योन्जन — घण्टे
३ सुकुमाया तामाङ — भुण्टी
४ कल्पना पाख्रीन — जारी
५ सम्झना अधिकारी सिंखडा — माईला

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट नव कलाकार
१ गोमा लामिछाने — आँटिलो लाहुरे
२ पावित्रा घर्तीमगर — भाउजु
३ हिमा मगर — अपहेलना
४ हरी प्रसाद घिमिरे — मनरुपा
५ राज कुमार ओडारी — मनरुपा
६ लाल बहादुर तामाङ — टुहुरा

सर्वोत्कृष्ट डेउडा गायक
१ भुवन प्रकाश बडु — फुल कोपिला
२ बिनोद बाजुराली — झुलुक्क झुल्किजा मन
३ नरेन्द्र मल्ल — कठपत्याको ठण्डा पानी
४ भानुभक्त जोसी — जोमसोमको ठण्ड हावा
५ भरत भट्ट — बैतडिमा बाघ आयो

राष्ट्रिय भावको गीत
१ राजा नन्द माण्डव्य — मेरो झण्डा फर्फराउँछ
२ विरेन्द्र खड्का (बेस्टु) — रवि दाई
३ मोहन बहादुर बम — बीर गोर्खाली
४ शान्तिश्री परियार — न्याय मरेको देश
५ नेत्र भण्डारी — हाम्रो भुुमि फिर्ता गर

सर्वोत्कृष्ट श्रीङ्गार म्युजिक भिडियो
१ सपना लम्साल — ससुराली जाने हो
२ अस्मिता श्रेष्ठ — चिसो हावा सरर
३ सरिता प्रजापती — पहिलो माया
४ कबिता तोलाङ्गी — जरुरी तिमी मलाई
५ मदन न्यौपाने — सुनन माया

सर्वोत्कृष्ट लोक पप गायक
१ हुम बहादुर सुनार — दिईसके यो जोवन
२ राज कुमार खड्का — पम पम पम
३ सुर्य कुमार बोहोरा — जस्ट काली
४ बलराम परियार — पानी खाने अम्खोरा
५ अर्जुन बुडाथोकी — हेलम्बुको बजारमा

सर्वोत्कृष्ट लोक पप
१ सरिता गुरुङ — दिलमै तिम्रो नाम भो
२ कमला गौतम मुस्कान — औधी माया
३ गंगा दुलाल — आउ माया साथैमा
४ दिनेश सुबेदी — झिम परेली
५ ओम सुनार — लाहुरे सिपाही दाई

सर्वोत्कृष्ट ¥याप गीत
१ सागर सुनार — संघर्ष
२ अनिल पुन — बि पि हाई
३ बामदेब क्षेत्री — लाटी
४ जगत तिरुवा — नाँच ओई डल्ली
५ जि बब — तिम्रो चाहाना

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट खलनायक
१ सुशिल देवकोटा — छक्का पन्जा ४
२ राज कुमार थापा — बालापन
३ मुकुन्द श्रेष्ठ — कोहिनुर
४ किशोर पाण्डे — प्रेम संसार
५ सुशिल पोखरेल — कसिंगर

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट नायक
१ प्रेम कुमार सोनी — प्रेम संसार
२ विनोद कुमार श्रेष्ठ — जन्मभुमि
३ रमेश अब्जु — रोशनी
४ अर्र्जुन गुरुङ्ग — गोर्खे
५ जय किसन बस्नेत — हिरो नम्बर वान

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ राज बहादुर साने — बिरंगना
२ दिपक लामा — जीवन साथी
३ उपेन्द्र सुब्बा — जारी
४ खुम सनार — रोशनी
५ दिपक लामा — देउरालीमा लाएको माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गीतकार
१ सुवास गधाल — कान्छुु मायालु
२ तुकमान बि Þक Þ(गोपाल) — बाटो मृत्युको
३ डम प्रकाश पुन — लाहुरे हुन सकिन
४ तिलक वली — कैले कमाउनी
५ रेखिराम बियोगी — म त तिम्रै हो बरिलै

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
१ गणेशबाबुु बि क — सम्झी रुदै छु
२ रोशन परियार — डोको बुनेर
३ शिशिर शर्मा — कोरोनाको कहर
४ अनिश दवाडी — एक्लो न्याउली
५ माधव भण्डारी — ल्वाङ सुपारी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गीतकार
१ रमेश शर्मा — जीन्दगीनै धरापमा पार्दिन्छु
२ मन्जित पहाडी — दिक्क लाउँछ यार
३ टँक डुम्रे — चर्को लाग्यो घाम
४ सुुमन ढकाल — भाउ बढ्यो
५ कमल परियार — जुनकिरीको बत्ती

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव संगीतकार
१ केशरी घर्ती मगर — पानी परेर
२ मदन नेपाली (सुफिक्स) — सेतो सेतो कमेरो माटो
३ भिम केसी — पिरतीको घर
४ राम सरण पाण्डे — पानी संगै असिना
५ बुद्धि श्रेष्ठ — वाचा कसम

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ सम्झना भण्डारी — घाँसै काटौँ खोलि दोभान
२ भुमिका शाह — धनियाँको चटनी
३ सबिता परियार — गाँवै रमाईलो
४ संगीता पौडेल — पोल्ला मेरो आँसुले
५ कामना वली — कैले कमाउनी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायक
१ अर्जुन सापकोटा — वनकी चरी
२ कृष्ण लामिछाने — मायाले दिएको घडी
३ धन बहादुर बि क — टीका दशैँको
४ हेमन्त कान्छा रसाईली — पिरती
५ विक्रान्त पोखरेल — माया नमार

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायक
१ विशाल रायमाझी — पुर्वै धरान
२ कृष क्षेत्री — सिस्ने हिमाल
३ यज्ञ सापकोटा — चर्को लाग्यो घाम
४ बाबु अधिकारी — स्याउ र केराले
५ उमेश घर्ती मगर — वरको छाँयाले

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायिका
१ पार्वती कार्की — बरै
२ विष्णुमाया गुरुङ — पानी मीठो तिर्तिरे धाराको
३ रेजिना परियार — तिम्रो माया हो कति गहिरो
४ गीता देवी — साईला
५ सविता ढुङ्गाना — काभ्रेपलाञ्चोक

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायक
१ गणेश सेन्चुुरी — मेरो त लेकैमा घर छ
२ विष्णु बहादुर विश्वकर्मा — वाँसको चोया
३ पुुरन बिरही — गैरी खेतैमा
४ केशव अधिकारी — पिरतीको झरी
५ भुवन विश्वकर्मा — सिरमा फुर्के रिबन

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायिका
१ सिमा नेपाली — जेल चलान २
२ हिरा नेपाली — परदेशीको पीडा
३ तुलसा कटुवाल — दिलमै बसन
४ सम्झना सिंह — पानको पातमा
५ सिर्जना कुँवर — आँखा झिमिझिमी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन (एरेन्ज)ु
१ रमेश सेञ्चुरी — रुन लाई त हो नि माया लाउनी
२ खेमराज गौतम — सिस्ने हिमाल
३ पुर्ण सम्योग — हेलो सानी
४ बुद्ध स्याङ्बा — लोभी मन बिरामी
५ जीवन बडुु —

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायिका
१ शर्मिला तामाङ — पिपल पलायो
२ चन्द्रिका रसाईली — चरी पासैमा
३ प्रभा राई — मायाको सिलसिला
४ कमला घर्ती मगर — पानी परेर
५ निशा रणपाल — निरजाले

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट छाँयाकार
१ अजय रेग्मी — सोल्टीबजारमा
२ प्रकाश खड्का — कैले कमाउनी
३ सरोज शाही — सिस्ने हिमाल
४ विरेन्द्र परियार — पुगेन मनको धोको
५ देवेन्द्र कार्की — चोखो माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट सम्पादन
१ दिपक बिष्ट — कैले कमाउनी
२ सुजन कोईराला — भुरुभुरु उडेकी चरी
३ रोशन धिताल — पछेउरी तानेर
४ चेतन समात — सुपर गाडी
५ अनिल बिष्ट (प्युठानी) — कान्छु मायालु

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ काजीस श्रेष्ठ — तिमी र म जाम माया
२ नेत्र बहादुर गुरुङ — जाउ घुम्न पोखरा
३ मिलन श्रेष्ठ — घाईते मुटु बोकेर
४ विक्रम चौहान — बालेनको चस्मा
५ मौसम हिमाली — झुमा

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायक
१ रोशन वली — साईनो
२ दिपेन थापा — पानी के लाई
३ ज्ञानेन्द्र शाही — तिम्रो माया हो कति गहिरो
४ श्रीधर कंडेल — सोल्टिनी भेट भयो
५ नरेन्द्र सरगम — छाता ओढाईदेउ

सर्वोत्कृष्ट लोक गायक
१ सम्राट साहनी — मुटु खानी माया
२ प्रशान्त परियार — झझल्को
३ यस कुमार वली — मेरो माईला दाई
४ नबराज बस्नेत — हुरी
५ सागर वली — बाँसुरी बजाउँदै

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
१ सुजन सुर्खेती — कठै जिन्दगी
२ तिलक शाही — सिस्ने हिमाल
३ शिवजी क्षेत्री — मैसाप
४ एम बि गुरुङ — जाले गलबन्दी
५ सोम बहादुर तामाङ — चोखो माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ कृष्ण सापकोटा — भुरुरु उडेर चरी
२ सुजन सुर्खेती — तिमी नै तिमी
३ बिनोद सुन्दास — पागल मान्छे
४ गोविन्द विवस — सिस्ने हिमाल
५ बद्री प्रसाद तिवारी — वर सुकेको

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष

१ सन्तोष शर्मा आचार्य — मनको आशय
२ अनिल कटुवाल — लोभी मन बिरामी
३ तारा पुन — लाहुरे हुन सकिन
४ आर्यन कार्की — घाँस काटेर
५ शषी थापा मगर — बनैमा न्याउली चरी करायो

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ नारायणी खत्री — माया रैनछ
२ एलिना रायमाझी — फुलमा रस छ के
३ सन्ध्या सानुुु — नाइँ भन्छ मायाले
४ अम्बिका चन्द — लेकैमा घर छ
५ विभिषिका श्रेष्ठ — माछी लेउमा छ

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष (क्ब्म्)
१ विष्णु कँुवर — सम्झी रुँदै छु
२ लेख बहादुर पुन — नरोउ धर्केर
३ विशाल नाथ योगी — आउ है छिट्टै घर
४ सबुज मगर — तिम्रै कारण
५ सुजन बाबु गुरुङ — भेटँे धरान छुट्यो धनकुटा

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल महिला
१ सिर्जना क्षेत्री — फुुुुल सुकेको
२ रिना गुरुङ — दुख टर्या छैन
३ करिश्मा मगर — मोहनी रैछ तिम्रो बोलिमा
४ दुर्गा तामाङ — कैले कमाउनी
५ सुशिला तामाङ — डढेलो

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गीतकार
१ भरत डि सी — पर्खिरहुँला तिमीलाई सधैँ
२ वसन्त योगी — रेटेर जिन्दगी
३ मनोज सिग्देल (युरेश) — आफ्नै सासको छैन भर
४ पदम लिंखा मगर — अम्मली पो भएँ म त
५ सबिना लो तामाङ — हरेक साँझमा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
१ सन्तोष सुनाम — हेर्यौ नि दाजैले
२ राजेश कैदी — तिमी नआएसम्म
३ अर्जुन बुडाथोकी — चिसो हावा
४ सन्तोष श्रेष्ठ — हेर्दा हेर्दै
५ दिपक शर्मा — पिरेम नलाउने

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ रचना रिमाल — अम्मली पो भएँ म त
२ अस्मिता अधिकारी — फुलै फुल दिन्छौ कि
३ एलिना चौहान — धोकेबाज हौ तिमी
४ मञ्जु उपासना — हेर्दा हेर्दै
५ बिमला लामा — मनको चाहना

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ कमल श्रेष्ठ — ओ सानी
२ सन्तोष कालिकोटे — माया तिमी आईदेउ
३ प्रबिण बेडवाल — उनको प्रीति
४ बाबुल गिरी — हटाइदिए हुन्छ
५ अर्जुन बुडाथोकी — हेलम्बुको बजारमा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट छाँयाकार
१ राजेश घिमिरे — ए हो र माया
२ अनिल कटुवाल — जातै ठुलो भो
३ विरेन्द्र भट्ट — धोकेबाज
४ राम केसी — नखरा धेरै भो
५ मुकेश हँुमागाँई — सुगा नाच्छे पिंजडामा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ कविराज गहतराज — कसरी कसरी २
२ दिपेन्द्र प्रकाश केसी — तिम्रो याद
३ भुवन श्रेष्ठ (मुस्कान) — माया गरेकै हो
४ सिर्जन बराल (ऋषी) — आलिमा भट्ट
५ धन बहादुर तामाङ (सागर) — मन मोहिनी

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ शेखर सुवेदी — नियाली हेर अाँखामा
२ अभि सुनार — तिमी रोडमा म करोडमा
४ अभिषेक पर्वते — यो मनले चाहेको तिमीलाई
५ सन्तोष कुमार गुप्ता — बाँचुु म कसरी

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ हिमा थापा — भोलि छुटेर रुनु भन्दा
२ काजल भुजेल — म त पागल पागल
३ आशा विश्वकर्मा — पिरतीका तरंग
४ जुना कार्की — साँच्चै हो र माया
५ सुनिता रसाईली — औधी माया

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष
१ धिरेन्द्र शाही — तिम्रो याद
२ राकेश कालागाँई — तिमी नआए सम्म
३ दिपेन्द्र खड्का — तिम्रो झुटो जालमा
४ नकुल बि.सी. — आसुको भेलै बग्यो
५ कृष्ण बि.सि — हर हालैमा

काँठे भाका गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ स्याम रसाइली — मायाले बेरेर
२ राम स्याङ्गतान — भेटेँ जोडा
३ राजेन्द्र भण्डारी — चामलको कनिका
४ शम्भुु थापा — पानी परेर
५ अमन एकल राम कृष्ण पाण्डे — पानी सँगै असिना

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ एम.टी महर — पाँच दिन भात खाँदिन
२ दिपक बि.सी. — ए म त तिम्रै हो बरिलै
३ खेम सेञ्चुरी — कमाउने नी हो रमाउने नी हो
४ भागीरथ चलाउने — झम झम झम्कना
५ धुर्व पुन — छनक दनक

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ सुनिता बुढा क्षेत्री — कमाउने नी हो रमाउने नी हो
२ तारा थापा — तारा कोही छैन साहारा
३ मञ्जु उपासना — रानी झँै गमक्क
४ शुभद्रा पौडेल — मैं दुखी
५ करिश्मा बि.सी. — सिँगापुर डलर

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नब गायक
१ उमेश राना — रुदै हिड्ने दिन
२ टंक खड्का — पाँच दिन भात खाँदिन
३ बिष्णुु सिंह — झगडा
४ हरि पाण्डे — झम्के साँझैमा
५ झबिलाल थापा मगर — नाँच माया

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नब गायिका
१ सुनिता मगर — पुतली भुरुभुरु
२ सुशिला रोका मगर — लाज लाग्छ
३ सरिता चौलागाँइ खनाल — तिमीलाइ पनि के छ र कमी
४ सकुना श्रेष्ठ — रानी झँै गमक्क
५ लक्ष्मी राना मगर — सारी भिजायो

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
१ अमन राना — मायालाई मन पर्ने कस्तो
२ एकेन्द्र सारा संकर — रानी झैँ गमक्क
३ सन्दिप चौधरी — नाँच माया
४ रुपेश श्रेष्ठ — म त तिम्रै हुँ बरीलै
५ स्मृती तिमल्सिना गुरुआमा — मेरा त बुढाले रक्सी खाँदैनन्

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ कमल निर्जन — झगडा
२ सरद एल जि — गाजले
३ चिरञ्जीबी डाँगी — पुतली भुरु भुरु
४ देव मगर — नाँच मााया
५ आशिष वली — ए म त तिम्रै हो बरिलै

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ अन्जु सुनार — रानी झैँ गमक्क
२ आयुस्मा कार्की — तिमीलाई पनि के छ र कमि
३ चेतना जैसी — म त तिम्रै हो बरिलै
४ आयुस्मा सिम्खडा — फुलेको दाहृी
५ झरना नेपाल — चुल्ठी बाटेको

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट लेखन
१ खिर बहादुर पौडेल केबी — घण्टे
२ प्रमोद तामाङ — होसियार
३ लेखान्त भुषाल — भाविको लेखान्त
४ गणेश बाबु बि क — माईला
५ बुद्धी श्रेष्ठ — सुन्दर श्रृष्टी

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार पुरुष
१ बेगम नेपाली — गाहृो छ हो मलाई
२ खड्ग बहादुर पुन (खबपु) मगर — फुट्या चस्मा
३ प्रकाश कंडेल — ए भगवान
४ मनोज मल्ल — मेरी बास्सै
५ राम थापा — आँटिलो लाहुरे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार महिला
१ सुशिला निरौला (बिमली) — उल्टो सुल्टो
२ अनुमती नेपाली — भद्रगोल
३ सजिना आले मगर — जारी
४ अनु श्रेष्ठ — अभागी कान्छी
५ रचना कार्की — माईला

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार नव पुरुष
१ जनक केसी — आँटिलो लाहुरे
२ दिया लामा — जारी
३ नबराज दुरा वैद्य — कस्तो रमाईलो
४ कुुल बहादुर वली — भद्रगोल
५ राजन मोत्तान — घण्टे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार नव महिला
१ गीता थापा पराजुली — भुण्टी
२ सन्च कुमारी तामाङ — जारी
३ अम्बिका खड्का — आँटिलो लाहुरे
४ नारायणी घिमिरे — आँटिलो लाहुरे
५ रत्ना गुटुु भुजेल — आँटिलो लाहुरे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ नबराज दुरा वैद्य — कस्तो रमाईलो
२ सरिता बस्नेत — आँटिलो लाहुरे
३ करण तामाङ — भो अब त
४ तुकमान बि क (गोपाल) — मेरो भाग्य
५ सुबास गधाल — अध्यारो जिन्दगी

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट कलाकार
१ मोहन भण्डारी — अर्थ माईतीको
२ सिया योन्जन — घण्टे
३ सुकुमाया तामाङ — भुण्टी
४ कल्पना पाख्रीन — जारी
५ सम्झना अधिकारी सिंखडा — माईला

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट नव कलाकार
१ गोमा लामिछाने — आँटिलो लाहुरे
२ पावित्रा घर्तीमगर — भाउजु
३ हिमा मगर — अपहेलना
४ हरी प्रसाद घिमिरे — मनरुपा
५ राज कुमार ओडारी — मनरुपा
६ लाल बहादुर तामाङ — टुहुरा

सर्वोत्कृष्ट डेउडा गायक
१ भुवन प्रकाश बडु — फुल कोपिला
२ बिनोद बाजुराली — झुलुक्क झुल्किजा मन
३ नरेन्द्र मल्ल — कठपत्याको ठण्डा पानी
४ भानुभक्त जोसी — जोमसोमको ठण्ड हावा
५ भरत भट्ट — बैतडिमा बाघ आयो

राष्ट्रिय भावको गीत
१ राजा नन्द माण्डव्य — मेरो झण्डा फर्फराउँछ
२ विरेन्द्र खड्का (बेस्टु) — रवि दाई
३ मोहन बहादुर बम — बीर गोर्खाली
४ शान्तिश्री परियार — न्याय मरेको देश
५ नेत्र भण्डारी — हाम्रो भुुमि फिर्ता गर

सर्वोत्कृष्ट श्रीङ्गार म्युजिक भिडियो
१ सपना लम्साल — ससुराली जाने हो
२ अस्मिता श्रेष्ठ — चिसो हावा सरर
३ सरिता प्रजापती — पहिलो माया
४ कबिता तोलाङ्गी — जरुरी तिमी मलाई
५ मदन न्यौपाने — सुनन माया

सर्वोत्कृष्ट लोक पप गायक
१ हुम बहादुर सुनार — दिईसके यो जोवन
२ राज कुमार खड्का — पम पम पम
३ सुर्य कुमार बोहोरा — जस्ट काली
४ बलराम परियार — पानी खाने अम्खोरा
५ अर्जुन बुडाथोकी — हेलम्बुको बजारमा

सर्वोत्कृष्ट लोक पप
१ सरिता गुरुङ — दिलमै तिम्रो नाम भो
२ कमला गौतम मुस्कान — औधी माया
३ गंगा दुलाल — आउ माया साथैमा
४ दिनेश सुबेदी — झिम परेली
५ ओम सुनार — लाहुरे सिपाही दाई

सर्वोत्कृष्ट ¥याप गीत
१ सागर सुनार — संघर्ष
२ अनिल पुन — बि पि हाई
३ बामदेब क्षेत्री — लाटी
४ जगत तिरुवा — नाँच ओई डल्ली
५ जि बब — तिम्रो चाहाना

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट खलनायक
१ सुशिल देवकोटा — छक्का पन्जा ४
२ राज कुमार थापा — बालापन
३ मुकुन्द श्रेष्ठ — कोहिनुर
४ किशोर पाण्डे — प्रेम संसार
५ सुशिल पोखरेल — कसिंगर

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट नायक
१ प्रेम कुमार सोनी — प्रेम संसार
२ विनोद कुमार श्रेष्ठ — जन्मभुमि
३ रमेश अब्जु — रोशनी
४ अर्र्जुन गुरुङ्ग — गोर्खे
५ जय किसन बस्नेत — हिरो नम्बर वान

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ राज बहादुर साने — बिरंगना
२ दिपक लामा — जीवन साथी
३ उपेन्द्र सुब्बा — जारी
४ खुम सनार — रोशनी
५ दिपक लामा — देउरालीमा लाएको माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गीतकार
१ सुवास गधाल — कान्छुु मायालु
२ तुकमान बि Þक Þ(गोपाल) — बाटो मृत्युको
३ डम प्रकाश पुन — लाहुरे हुन सकिन
४ तिलक वली — कैले कमाउनी
५ रेखिराम बियोगी — म त तिम्रै हो बरिलै

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
१ गणेशबाबुु बि क — सम्झी रुदै छु
२ रोशन परियार — डोको बुनेर
३ शिशिर शर्मा — कोरोनाको कहर
४ अनिश दवाडी — एक्लो न्याउली
५ माधव भण्डारी — ल्वाङ सुपारी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गीतकार
१ रमेश शर्मा — जीन्दगीनै धरापमा पार्दिन्छु
२ मन्जित पहाडी — दिक्क लाउँछ यार
३ टँक डुम्रे — चर्को लाग्यो घाम
४ सुुमन ढकाल — भाउ बढ्यो
५ कमल परियार — जुनकिरीको बत्ती

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव संगीतकार
१ केशरी घर्ती मगर — पानी परेर
२ मदन नेपाली (सुफिक्स) — सेतो सेतो कमेरो माटो
३ भिम केसी — पिरतीको घर
४ राम सरण पाण्डे — पानी संगै असिना
५ बुद्धि श्रेष्ठ — वाचा कसम

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ सम्झना भण्डारी — घाँसै काटौँ खोलि दोभान
२ भुमिका शाह — धनियाँको चटनी
३ सबिता परियार — गाँवै रमाईलो
४ संगीता पौडेल — पोल्ला मेरो आँसुले
५ कामना वली — कैले कमाउनी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायक
१ अर्जुन सापकोटा — वनकी चरी
२ कृष्ण लामिछाने — मायाले दिएको घडी
३ धन बहादुर बि क — टीका दशैँको
४ हेमन्त कान्छा रसाईली — पिरती
५ विक्रान्त पोखरेल — माया नमार

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायक
१ विशाल रायमाझी — पुर्वै धरान
२ कृष क्षेत्री — सिस्ने हिमाल
३ यज्ञ सापकोटा — चर्को लाग्यो घाम
४ बाबु अधिकारी — स्याउ र केराले
५ उमेश घर्ती मगर — वरको छाँयाले

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायिका
१ पार्वती कार्की — बरै
२ विष्णुमाया गुरुङ — पानी मीठो तिर्तिरे धाराको
३ रेजिना परियार — तिम्रो माया हो कति गहिरो
४ गीता देवी — साईला
५ सविता ढुङ्गाना — काभ्रेपलाञ्चोक

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायक
१ गणेश सेन्चुुरी — मेरो त लेकैमा घर छ
२ विष्णु बहादुर विश्वकर्मा — वाँसको चोया
३ पुुरन बिरही — गैरी खेतैमा
४ केशव अधिकारी — पिरतीको झरी
५ भुवन विश्वकर्मा — सिरमा फुर्के रिबन

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायिका
१ सिमा नेपाली — जेल चलान २
२ हिरा नेपाली — परदेशीको पीडा
३ तुलसा कटुवाल — दिलमै बसन
४ सम्झना सिंह — पानको पातमा
५ सिर्जना कुँवर — आँखा झिमिझिमी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन (एरेन्ज)ु
१ रमेश सेञ्चुरी — रुन लाई त हो नि माया लाउनी
२ खेमराज गौतम — सिस्ने हिमाल
३ पुर्ण सम्योग — हेलो सानी
४ बुद्ध स्याङ्बा — लोभी मन बिरामी
५ जीवन बडुु —

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायिका
१ शर्मिला तामाङ — पिपल पलायो
२ चन्द्रिका रसाईली — चरी पासैमा
३ प्रभा राई — मायाको सिलसिला
४ कमला घर्ती मगर — पानी परेर
५ निशा रणपाल — निरजाले

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट छाँयाकार
१ अजय रेग्मी — सोल्टीबजारमा
२ प्रकाश खड्का — कैले कमाउनी
३ सरोज शाही — सिस्ने हिमाल
४ विरेन्द्र परियार — पुगेन मनको धोको
५ देवेन्द्र कार्की — चोखो माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट सम्पादन
१ दिपक बिष्ट — कैले कमाउनी
२ सुजन कोईराला — भुरुभुरु उडेकी चरी
३ रोशन धिताल — पछेउरी तानेर
४ चेतन समात — सुपर गाडी
५ अनिल बिष्ट (प्युठानी) — कान्छु मायालु

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ काजीस श्रेष्ठ — तिमी र म जाम माया
२ नेत्र बहादुर गुरुङ — जाउ घुम्न पोखरा
३ मिलन श्रेष्ठ — घाईते मुटु बोकेर
४ विक्रम चौहान — बालेनको चस्मा
५ मौसम हिमाली — झुमा

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायक
१ रोशन वली — साईनो
२ दिपेन थापा — पानी के लाई
३ ज्ञानेन्द्र शाही — तिम्रो माया हो कति गहिरो
४ श्रीधर कंडेल — सोल्टिनी भेट भयो
५ नरेन्द्र सरगम — छाता ओढाईदेउ

सर्वोत्कृष्ट लोक गायक
१ सम्राट साहनी — मुटु खानी माया
२ प्रशान्त परियार — झझल्को
३ यस कुमार वली — मेरो माईला दाई
४ नबराज बस्नेत — हुरी
५ सागर वली — बाँसुरी बजाउँदै

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
१ सुजन सुर्खेती — कठै जिन्दगी
२ तिलक शाही — सिस्ने हिमाल
३ शिवजी क्षेत्री — मैसाप
४ एम बि गुरुङ — जाले गलबन्दी
५ सोम बहादुर तामाङ — चोखो माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ कृष्ण सापकोटा — भुरुरु उडेर चरी
२ सुजन सुर्खेती — तिमी नै तिमी
३ बिनोद सुन्दास — पागल मान्छे
४ गोविन्द विवस — सिस्ने हिमाल
५ बद्री प्रसाद तिवारी — वर सुकेको

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष

१ सन्तोष शर्मा आचार्य — मनको आशय
२ अनिल कटुवाल — लोभी मन बिरामी
३ तारा पुन — लाहुरे हुन सकिन
४ आर्यन कार्की — घाँस काटेर
५ शषी थापा मगर — बनैमा न्याउली चरी करायो

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ नारायणी खत्री — माया रैनछ
२ एलिना रायमाझी — फुलमा रस छ के
३ सन्ध्या सानुुु — नाइँ भन्छ मायाले
४ अम्बिका चन्द — लेकैमा घर छ
५ विभिषिका श्रेष्ठ — माछी लेउमा छ

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष (क्ब्म्)
१ विष्णु कँुवर — सम्झी रुँदै छु
२ लेख बहादुर पुन — नरोउ धर्केर
३ विशाल नाथ योगी — आउ है छिट्टै घर
४ सबुज मगर — तिम्रै कारण
५ सुजन बाबु गुरुङ — भेटँे धरान छुट्यो धनकुटा

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल महिला
१ सिर्जना क्षेत्री — फुुुुल सुकेको
२ रिना गुरुङ — दुख टर्या छैन
३ करिश्मा मगर — मोहनी रैछ तिम्रो बोलिमा
४ दुर्गा तामाङ — कैले कमाउनी
५ सुशिला तामाङ — डढेलो

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गीतकार
१ भरत डि सी — पर्खिरहुँला तिमीलाई सधैँ
२ वसन्त योगी — रेटेर जिन्दगी
३ मनोज सिग्देल (युरेश) — आफ्नै सासको छैन भर
४ पदम लिंखा मगर — अम्मली पो भएँ म त
५ सबिना लो तामाङ — हरेक साँझमा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
१ सन्तोष सुनाम — हेर्यौ नि दाजैले
२ राजेश कैदी — तिमी नआएसम्म
३ अर्जुन बुडाथोकी — चिसो हावा
४ सन्तोष श्रेष्ठ — हेर्दा हेर्दै
५ दिपक शर्मा — पिरेम नलाउने

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ रचना रिमाल — अम्मली पो भएँ म त
२ अस्मिता अधिकारी — फुलै फुल दिन्छौ कि
३ एलिना चौहान — धोकेबाज हौ तिमी
४ मञ्जु उपासना — हेर्दा हेर्दै
५ बिमला लामा — मनको चाहना

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ कमल श्रेष्ठ — ओ सानी
२ सन्तोष कालिकोटे — माया तिमी आईदेउ
३ प्रबिण बेडवाल — उनको प्रीति
४ बाबुल गिरी — हटाइदिए हुन्छ
५ अर्जुन बुडाथोकी — हेलम्बुको बजारमा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट छाँयाकार
१ राजेश घिमिरे — ए हो र माया
२ अनिल कटुवाल — जातै ठुलो भो
३ विरेन्द्र भट्ट — धोकेबाज
४ राम केसी — नखरा धेरै भो
५ मुकेश हँुमागाँई — सुगा नाच्छे पिंजडामा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ कविराज गहतराज — कसरी कसरी २
२ दिपेन्द्र प्रकाश केसी — तिम्रो याद
३ भुवन श्रेष्ठ (मुस्कान) — माया गरेकै हो
४ सिर्जन बराल (ऋषी) — आलिमा भट्ट
५ धन बहादुर तामाङ (सागर) — मन मोहिनी

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ शेखर सुवेदी — नियाली हेर अाँखामा
२ अभि सुनार — तिमी रोडमा म करोडमा
४ अभिषेक पर्वते — यो मनले चाहेको तिमीलाई
५ सन्तोष कुमार गुप्ता — बाँचुु म कसरी

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ हिमा थापा — भोलि छुटेर रुनु भन्दा
२ काजल भुजेल — म त पागल पागल
३ आशा विश्वकर्मा — पिरतीका तरंग
४ जुना कार्की — साँच्चै हो र माया
५ सुनिता रसाईली — औधी माया

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष
१ धिरेन्द्र शाही — तिम्रो याद
२ राकेश कालागाँई — तिमी नआए सम्म
३ दिपेन्द्र खड्का — तिम्रो झुटो जालमा
४ नकुल बि.सी. — आसुको भेलै बग्यो
५ कृष्ण बि.सि — हर हालैमा

काँठे भाका गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ स्याम रसाइली — मायाले बेरेर
२ राम स्याङ्गतान — भेटेँ जोडा
३ राजेन्द्र भण्डारी — चामलको कनिका
४ शम्भुु थापा — पानी परेर
५ अमन एकल राम कृष्ण पाण्डे — पानी सँगै असिना

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ एम.टी महर — पाँच दिन भात खाँदिन
२ दिपक बि.सी. — ए म त तिम्रै हो बरिलै
३ खेम सेञ्चुरी — कमाउने नी हो रमाउने नी हो
४ भागीरथ चलाउने — झम झम झम्कना
५ धुर्व पुन — छनक दनक

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ सुनिता बुढा क्षेत्री — कमाउने नी हो रमाउने नी हो
२ तारा थापा — तारा कोही छैन साहारा
३ मञ्जु उपासना — रानी झँै गमक्क
४ शुभद्रा पौडेल — मैं दुखी
५ करिश्मा बि.सी. — सिँगापुर डलर

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नब गायक
१ उमेश राना — रुदै हिड्ने दिन
२ टंक खड्का — पाँच दिन भात खाँदिन
३ बिष्णुु सिंह — झगडा
४ हरि पाण्डे — झम्के साँझैमा
५ झबिलाल थापा मगर — नाँच माया

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नब गायिका
१ सुनिता मगर — पुतली भुरुभुरु
२ सुशिला रोका मगर — लाज लाग्छ
३ सरिता चौलागाँइ खनाल — तिमीलाइ पनि के छ र कमी
४ सकुना श्रेष्ठ — रानी झँै गमक्क
५ लक्ष्मी राना मगर — सारी भिजायो

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
१ अमन राना — मायालाई मन पर्ने कस्तो
२ एकेन्द्र सारा संकर — रानी झैँ गमक्क
३ सन्दिप चौधरी — नाँच माया
४ रुपेश श्रेष्ठ — म त तिम्रै हुँ बरीलै
५ स्मृती तिमल्सिना गुरुआमा — मेरा त बुढाले रक्सी खाँदैनन्

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ कमल निर्जन — झगडा
२ सरद एल जि — गाजले
३ चिरञ्जीबी डाँगी — पुतली भुरु भुरु
४ देव मगर — नाँच मााया
५ आशिष वली — ए म त तिम्रै हो बरिलै

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ अन्जु सुनार — रानी झैँ गमक्क
२ आयुस्मा कार्की — तिमीलाई पनि के छ र कमि
३ चेतना जैसी — म त तिम्रै हो बरिलै
४ आयुस्मा सिम्खडा — फुलेको दाहृी
५ झरना नेपाल — चुल्ठी बाटेको

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट लेखन
१ खिर बहादुर पौडेल केबी — घण्टे
२ प्रमोद तामाङ — होसियार
३ लेखान्त भुषाल — भाविको लेखान्त
४ गणेश बाबु बि क — माईला
५ बुद्धी श्रेष्ठ — सुन्दर श्रृष्टी

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार पुरुष
१ बेगम नेपाली — गाहृो छ हो मलाई
२ खड्ग बहादुर पुन (खबपु) मगर — फुट्या चस्मा
३ प्रकाश कंडेल — ए भगवान
४ मनोज मल्ल — मेरी बास्सै
५ राम थापा — आँटिलो लाहुरे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार महिला
१ सुशिला निरौला (बिमली) — उल्टो सुल्टो
२ अनुमती नेपाली — भद्रगोल
३ सजिना आले मगर — जारी
४ अनु श्रेष्ठ — अभागी कान्छी
५ रचना कार्की — माईला

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार नव पुरुष
१ जनक केसी — आँटिलो लाहुरे
२ दिया लामा — जारी
३ नबराज दुरा वैद्य — कस्तो रमाईलो
४ कुुल बहादुर वली — भद्रगोल
५ राजन मोत्तान — घण्टे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार नव महिला
१ गीता थापा पराजुली — भुण्टी
२ सन्च कुमारी तामाङ — जारी
३ अम्बिका खड्का — आँटिलो लाहुरे
४ नारायणी घिमिरे — आँटिलो लाहुरे
५ रत्ना गुटुु भुजेल — आँटिलो लाहुरे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ नबराज दुरा वैद्य — कस्तो रमाईलो
२ सरिता बस्नेत — आँटिलो लाहुरे
३ करण तामाङ — भो अब त
४ तुकमान बि क (गोपाल) — मेरो भाग्य
५ सुबास गधाल — अध्यारो जिन्दगी

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट कलाकार
१ मोहन भण्डारी — अर्थ माईतीको
२ सिया योन्जन — घण्टे
३ सुकुमाया तामाङ — भुण्टी
४ कल्पना पाख्रीन — जारी
५ सम्झना अधिकारी सिंखडा — माईला

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट नव कलाकार
१ गोमा लामिछाने — आँटिलो लाहुरे
२ पावित्रा घर्तीमगर — भाउजु
३ हिमा मगर — अपहेलना
४ हरी प्रसाद घिमिरे — मनरुपा
५ राज कुमार ओडारी — मनरुपा
६ लाल बहादुर तामाङ — टुहुरा

सर्वोत्कृष्ट डेउडा गायक
१ भुवन प्रकाश बडु — फुल कोपिला
२ बिनोद बाजुराली — झुलुक्क झुल्किजा मन
३ नरेन्द्र मल्ल — कठपत्याको ठण्डा पानी
४ भानुभक्त जोसी — जोमसोमको ठण्ड हावा
५ भरत भट्ट — बैतडिमा बाघ आयो

राष्ट्रिय भावको गीत
१ राजा नन्द माण्डव्य — मेरो झण्डा फर्फराउँछ
२ विरेन्द्र खड्का (बेस्टु) — रवि दाई
३ मोहन बहादुर बम — बीर गोर्खाली
४ शान्तिश्री परियार — न्याय मरेको देश
५ नेत्र भण्डारी — हाम्रो भुुमि फिर्ता गर

सर्वोत्कृष्ट श्रीङ्गार म्युजिक भिडियो
१ सपना लम्साल — ससुराली जाने हो
२ अस्मिता श्रेष्ठ — चिसो हावा सरर
३ सरिता प्रजापती — पहिलो माया
४ कबिता तोलाङ्गी — जरुरी तिमी मलाई
५ मदन न्यौपाने — सुनन माया

सर्वोत्कृष्ट लोक पप गायक
१ हुम बहादुर सुनार — दिईसके यो जोवन
२ राज कुमार खड्का — पम पम पम
३ सुर्य कुमार बोहोरा — जस्ट काली
४ बलराम परियार — पानी खाने अम्खोरा
५ अर्जुन बुडाथोकी — हेलम्बुको बजारमा

सर्वोत्कृष्ट लोक पप
१ सरिता गुरुङ — दिलमै तिम्रो नाम भो
२ कमला गौतम मुस्कान — औधी माया
३ गंगा दुलाल — आउ माया साथैमा
४ दिनेश सुबेदी — झिम परेली
५ ओम सुनार — लाहुरे सिपाही दाई

सर्वोत्कृष्ट ¥याप गीत
१ सागर सुनार — संघर्ष
२ अनिल पुन — बि पि हाई
३ बामदेब क्षेत्री — लाटी
४ जगत तिरुवा — नाँच ओई डल्ली
५ जि बब — तिम्रो चाहाना

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट खलनायक
१ सुशिल देवकोटा — छक्का पन्जा ४
२ राज कुमार थापा — बालापन
३ मुकुन्द श्रेष्ठ — कोहिनुर
४ किशोर पाण्डे — प्रेम संसार
५ सुशिल पोखरेल — कसिंगर

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट नायक
१ प्रेम कुमार सोनी — प्रेम संसार
२ विनोद कुमार श्रेष्ठ — जन्मभुमि
३ रमेश अब्जु — रोशनी
४ अर्र्जुन गुरुङ्ग — गोर्खे
५ जय किसन बस्नेत — हिरो नम्बर वान

नेपाली चलचित्र सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ राज बहादुर साने — बिरंगना
२ दिपक लामा — जीवन साथी
३ उपेन्द्र सुब्बा — जारी
४ खुम सनार — रोशनी
५ दिपक लामा — देउरालीमा लाएको माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गीतकार
१ सुवास गधाल — कान्छुु मायालु
२ तुकमान बि Þक Þ(गोपाल) — बाटो मृत्युको
३ डम प्रकाश पुन — लाहुरे हुन सकिन
४ तिलक वली — कैले कमाउनी
५ रेखिराम बियोगी — म त तिम्रै हो बरिलै

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
१ गणेशबाबुु बि क — सम्झी रुदै छु
२ रोशन परियार — डोको बुनेर
३ शिशिर शर्मा — कोरोनाको कहर
४ अनिश दवाडी — एक्लो न्याउली
५ माधव भण्डारी — ल्वाङ सुपारी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गीतकार
१ रमेश शर्मा — जीन्दगीनै धरापमा पार्दिन्छु
२ मन्जित पहाडी — दिक्क लाउँछ यार
३ टँक डुम्रे — चर्को लाग्यो घाम
४ सुुमन ढकाल — भाउ बढ्यो
५ कमल परियार — जुनकिरीको बत्ती

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव संगीतकार
१ केशरी घर्ती मगर — पानी परेर
२ मदन नेपाली (सुफिक्स) — सेतो सेतो कमेरो माटो
३ भिम केसी — पिरतीको घर
४ राम सरण पाण्डे — पानी संगै असिना
५ बुद्धि श्रेष्ठ — वाचा कसम

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ सम्झना भण्डारी — घाँसै काटौँ खोलि दोभान
२ भुमिका शाह — धनियाँको चटनी
३ सबिता परियार — गाँवै रमाईलो
४ संगीता पौडेल — पोल्ला मेरो आँसुले
५ कामना वली — कैले कमाउनी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट गायक
१ अर्जुन सापकोटा — वनकी चरी
२ कृष्ण लामिछाने — मायाले दिएको घडी
३ धन बहादुर बि क — टीका दशैँको
४ हेमन्त कान्छा रसाईली — पिरती
५ विक्रान्त पोखरेल — माया नमार

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायक
१ विशाल रायमाझी — पुर्वै धरान
२ कृष क्षेत्री — सिस्ने हिमाल
३ यज्ञ सापकोटा — चर्को लाग्यो घाम
४ बाबु अधिकारी — स्याउ र केराले
५ उमेश घर्ती मगर — वरको छाँयाले

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गायिका
१ पार्वती कार्की — बरै
२ विष्णुमाया गुरुङ — पानी मीठो तिर्तिरे धाराको
३ रेजिना परियार — तिम्रो माया हो कति गहिरो
४ गीता देवी — साईला
५ सविता ढुङ्गाना — काभ्रेपलाञ्चोक

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायक
१ गणेश सेन्चुुरी — मेरो त लेकैमा घर छ
२ विष्णु बहादुर विश्वकर्मा — वाँसको चोया
३ पुुरन बिरही — गैरी खेतैमा
४ केशव अधिकारी — पिरतीको झरी
५ भुवन विश्वकर्मा — सिरमा फुर्के रिबन

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव गायिका
१ सिमा नेपाली — जेल चलान २
२ हिरा नेपाली — परदेशीको पीडा
३ तुलसा कटुवाल — दिलमै बसन
४ सम्झना सिंह — पानको पातमा
५ सिर्जना कुँवर — आँखा झिमिझिमी

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन (एरेन्ज)ु
१ रमेश सेञ्चुरी — रुन लाई त हो नि माया लाउनी
२ खेमराज गौतम — सिस्ने हिमाल
३ पुर्ण सम्योग — हेलो सानी
४ बुद्ध स्याङ्बा — लोभी मन बिरामी
५ जीवन बडुु —

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायिका
१ शर्मिला तामाङ — पिपल पलायो
२ चन्द्रिका रसाईली — चरी पासैमा
३ प्रभा राई — मायाको सिलसिला
४ कमला घर्ती मगर — पानी परेर
५ निशा रणपाल — निरजाले

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट छाँयाकार
१ अजय रेग्मी — सोल्टीबजारमा
२ प्रकाश खड्का — कैले कमाउनी
३ सरोज शाही — सिस्ने हिमाल
४ विरेन्द्र परियार — पुगेन मनको धोको
५ देवेन्द्र कार्की — चोखो माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट सम्पादन
१ दिपक बिष्ट — कैले कमाउनी
२ सुजन कोईराला — भुरुभुरु उडेकी चरी
३ रोशन धिताल — पछेउरी तानेर
४ चेतन समात — सुपर गाडी
५ अनिल बिष्ट (प्युठानी) — कान्छु मायालु

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ काजीस श्रेष्ठ — तिमी र म जाम माया
२ नेत्र बहादुर गुरुङ — जाउ घुम्न पोखरा
३ मिलन श्रेष्ठ — घाईते मुटु बोकेर
४ विक्रम चौहान — बालेनको चस्मा
५ मौसम हिमाली — झुमा

सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायक
१ रोशन वली — साईनो
२ दिपेन थापा — पानी के लाई
३ ज्ञानेन्द्र शाही — तिम्रो माया हो कति गहिरो
४ श्रीधर कंडेल — सोल्टिनी भेट भयो
५ नरेन्द्र सरगम — छाता ओढाईदेउ
सर्वोत्कृष्ट लोक गायक
१ सम्राट साहनी — मुटु खानी माया
२ प्रशान्त परियार — झझल्को
३ यस कुमार वली — मेरो माईला दाई
४ नबराज बस्नेत — हुरी
५ सागर वली — बाँसुरी बजाउँदै

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
१ सुजन सुर्खेती — कठै जिन्दगी
२ तिलक शाही — सिस्ने हिमाल
३ शिवजी क्षेत्री — मैसाप
४ एम बि गुरुङ — जाले गलबन्दी
५ सोम बहादुर तामाङ — चोखो माया

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ कृष्ण सापकोटा — भुरुरु उडेर चरी
२ सुजन सुर्खेती — तिमी नै तिमी
३ बिनोद सुन्दास — पागल मान्छे
४ गोविन्द विवस — सिस्ने हिमाल
५ बद्री प्रसाद तिवारी — वर सुकेको

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष

१ सन्तोष शर्मा आचार्य — मनको आशय
२ अनिल कटुवाल — लोभी मन बिरामी
३ तारा पुन — लाहुरे हुन सकिन
४ आर्यन कार्की — घाँस काटेर
५ शषी थापा मगर — बनैमा न्याउली चरी करायो
लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ नारायणी खत्री — माया रैनछ
२ एलिना रायमाझी — फुलमा रस छ के
३ सन्ध्या सानुुु — नाइँ भन्छ मायाले
४ अम्बिका चन्द — लेकैमा घर छ
५ विभिषिका श्रेष्ठ — माछी लेउमा छ

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष (क्ब्म्)
१ विष्णु कँुवर — सम्झी रुँदै छु
२ लेख बहादुर पुन — नरोउ धर्केर
३ विशाल नाथ योगी — आउ है छिट्टै घर
४ सबुज मगर — तिम्रै कारण
५ सुजन बाबु गुरुङ — भेटँे धरान छुट्यो धनकुटा

लोक तथा दोहोरी सर्वोत्कृष्ट नव मोडल महिला
१ सिर्जना क्षेत्री — फुुुुल सुकेको
२ रिना गुरुङ — दुख टर्या छैन
३ करिश्मा मगर — मोहनी रैछ तिम्रो बोलिमा
४ दुर्गा तामाङ — कैले कमाउनी
५ सुशिला तामाङ — डढेलो

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गीतकार
१ भरत डि सी — पर्खिरहुँला तिमीलाई सधैँ
२ वसन्त योगी — रेटेर जिन्दगी
३ मनोज सिग्देल (युरेश) — आफ्नै सासको छैन भर
४ पदम लिंखा मगर — अम्मली पो भएँ म त
५ सबिना लो तामाङ — हरेक साँझमा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
१ सन्तोष सुनाम — हेर्यौ नि दाजैले
२ राजेश कैदी — तिमी नआएसम्म
३ अर्जुन बुडाथोकी — चिसो हावा
४ सन्तोष श्रेष्ठ — हेर्दा हेर्दै
५ दिपक शर्मा — पिरेम नलाउने

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ रचना रिमाल — अम्मली पो भएँ म त
२ अस्मिता अधिकारी — फुलै फुल दिन्छौ कि
३ एलिना चौहान — धोकेबाज हौ तिमी
४ मञ्जु उपासना — हेर्दा हेर्दै
५ बिमला लामा — मनको चाहना

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ कमल श्रेष्ठ — ओ सानी
२ सन्तोष कालिकोटे — माया तिमी आईदेउ
३ प्रबिण बेडवाल — उनको प्रीति
४ बाबुल गिरी — हटाइदिए हुन्छ
५ अर्जुन बुडाथोकी — हेलम्बुको बजारमा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट छाँयाकार
१ राजेश घिमिरे — ए हो र माया
२ अनिल कटुवाल — जातै ठुलो भो
३ विरेन्द्र भट्ट — धोकेबाज
४ राम केसी — नखरा धेरै भो
५ मुकेश हँुमागाँई — सुगा नाच्छे पिंजडामा

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ कविराज गहतराज — कसरी कसरी २
२ दिपेन्द्र प्रकाश केसी — तिम्रो याद
३ भुवन श्रेष्ठ (मुस्कान) — माया गरेकै हो
४ सिर्जन बराल (ऋषी) — आलिमा भट्ट
५ धन बहादुर तामाङ (सागर) — मन मोहिनी

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ शेखर सुवेदी — नियाली हेर अाँखामा
२ अभि सुनार — तिमी रोडमा म करोडमा
४ अभिषेक पर्वते — यो मनले चाहेको तिमीलाई
५ सन्तोष कुमार गुप्ता — बाँचुु म कसरी

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ हिमा थापा — भोलि छुटेर रुनु भन्दा
२ काजल भुजेल — म त पागल पागल
३ आशा विश्वकर्मा — पिरतीका तरंग
४ जुना कार्की — साँच्चै हो र माया
५ सुनिता रसाईली — औधी माया

आधुनिक गीत सर्वोत्कृष्ट नव मोडल पुरुष
१ धिरेन्द्र शाही — तिम्रो याद
२ राकेश कालागाँई — तिमी नआए सम्म
३ दिपेन्द्र खड्का — तिम्रो झुटो जालमा
४ नकुल बि.सी. — आसुको भेलै बग्यो
५ कृष्ण बि.सि — हर हालैमा

 

काँठे भाका गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ स्याम रसाइली — मायाले बेरेर
२ राम स्याङ्गतान — भेटेँ जोडा
३ राजेन्द्र भण्डारी — चामलको कनिका
४ शम्भुु थापा — पानी परेर
५ अमन एकल राम कृष्ण पाण्डे — पानी सँगै असिना

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट गायक
१ एम.टी महर — पाँच दिन भात खाँदिन
२ दिपक बि.सी. — ए म त तिम्रै हो बरिलै
३ खेम सेञ्चुरी — कमाउने नी हो रमाउने नी हो
४ भागीरथ चलाउने — झम झम झम्कना
५ धुर्व पुन — छनक दनक

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट गायिका
१ सुनिता बुढा क्षेत्री — कमाउने नी हो रमाउने नी हो
२ तारा थापा — तारा कोही छैन साहारा
३ मञ्जु उपासना — रानी झँै गमक्क
४ शुभद्रा पौडेल — मैं दुखी
५ करिश्मा बि.सी. — सिँगापुर डलर

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नब गायक
१ उमेश राना — रुदै हिड्ने दिन
२ टंक खड्का — पाँच दिन भात खाँदिन
३ बिष्णुु सिंह — झगडा
४ हरि पाण्डे — झम्के साँझैमा
५ झबिलाल थापा मगर — नाँच माया

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नब गायिका
१ सुनिता मगर — पुतली भुरुभुरु
२ सुशिला रोका मगर — लाज लाग्छ
३ सरिता चौलागाँइ खनाल — तिमीलाइ पनि के छ र कमी
४ सकुना श्रेष्ठ — रानी झँै गमक्क
५ लक्ष्मी राना मगर — सारी भिजायो

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
१ अमन राना — मायालाई मन पर्ने कस्तो
२ एकेन्द्र सारा संकर — रानी झैँ गमक्क
३ सन्दिप चौधरी — नाँच माया
४ रुपेश श्रेष्ठ — म त तिम्रै हुँ बरीलै
५ स्मृती तिमल्सिना गुरुआमा — मेरा त बुढाले रक्सी खाँदैनन्

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष
१ कमल निर्जन — झगडा
२ सरद एल जि — गाजले
३ चिरञ्जीबी डाँगी — पुतली भुरु भुरु
४ देव मगर — नाँच मााया
५ आशिष वली — ए म त तिम्रै हो बरिलै

तीज गीत सर्वोत्कृष्ट मोडल महिला
१ अन्जु सुनार — रानी झैँ गमक्क
२ आयुस्मा कार्की — तिमीलाई पनि के छ र कमि
३ चेतना जैसी — म त तिम्रै हो बरिलै
४ आयुस्मा सिम्खडा — फुलेको दाहृी
५ झरना नेपाल — चुल्ठी बाटेको

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट लेखन
१ खिर बहादुर पौडेल केबी — घण्टे
२ प्रमोद तामाङ — होसियार
३ लेखान्त भुषाल — भाविको लेखान्त
४ गणेश बाबु बि क — माईला
५ बुद्धी श्रेष्ठ — सुन्दर श्रृष्टी

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार पुरुष
१ बेगम नेपाली — गाहृो छ हो मलाई
२ खड्ग बहादुर पुन (खबपु) मगर — फुट्या चस्मा
३ प्रकाश कंडेल — ए भगवान
४ मनोज मल्ल — मेरी बास्सै
५ राम थापा — आँटिलो लाहुरे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार महिला
१ सुशिला निरौला (बिमली) — उल्टो सुल्टो
२ अनुमती नेपाली — भद्रगोल
३ सजिना आले मगर — जारी
४ अनु श्रेष्ठ — अभागी कान्छी
५ रचना कार्की — माईला

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार नव पुरुष
१ जनक केसी — आँटिलो लाहुरे
२ दिया लामा — जारी
३ नबराज दुरा वैद्य — कस्तो रमाईलो
४ कुुल बहादुर वली — भद्रगोल
५ राजन मोत्तान — घण्टे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट हास्यकलाकार नव महिला
१ गीता थापा पराजुली — भुण्टी
२ सन्च कुमारी तामाङ — जारी
३ अम्बिका खड्का — आँटिलो लाहुरे
४ नारायणी घिमिरे — आँटिलो लाहुरे
५ रत्ना गुटुु भुजेल — आँटिलो लाहुरे

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
१ नबराज दुरा वैद्य — कस्तो रमाईलो
२ सरिता बस्नेत — आँटिलो लाहुरे
३ करण तामाङ — भो अब त
४ तुकमान बि क (गोपाल) — मेरो भाग्य
५ सुबास गधाल — अध्यारो जिन्दगी

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट कलाकार
१ मोहन भण्डारी — अर्थ माईतीको
२ सिया योन्जन — घण्टे
३ सुकुमाया तामाङ — भुण्टी
४ कल्पना पाख्रीन — जारी
५ सम्झना अधिकारी सिंखडा — माईला

टेलीसिरियल सर्वोत्कृष्ट नव कलाकार
१ गोमा लामिछाने — आँटिलो लाहुरे
२ पावित्रा घर्तीमगर — भाउजु
३ हिमा मगर — अपहेलना
४ हरी प्रसाद घिमिरे — मनरुपा
५ राज कुमार ओडारी — मनरुपा
६ लाल बहादुर तामाङ — टुहुरा

सर्वोत्कृष्ट डेउडा गायक
१ भुवन प्रकाश बडु — फुल कोपिला
२ बिनोद बाजुराली — झुलुक्क झुल्किजा मन
३ नरेन्द्र मल्ल — कठपत्याको ठण्डा पानी
४ भानुभक्त जोसी — जोमसोमको ठण्ड हावा
५ भरत भट्ट — बैतडिमा बाघ आयो

राष्ट्रिय भावको गीत
१ राजा नन्द माण्डव्य — मेरो झण्डा फर्फराउँछ
२ विरेन्द्र खड्का (बेस्टु) — रवि दाई
३ मोहन बहादुर बम — बीर गोर्खाली
४ शान्तिश्री परियार — न्याय मरेको देश
५ नेत्र भण्डारी — हाम्रो भुुमि फिर्ता गर

सर्वोत्कृष्ट श्रीङ्गार म्युजिक भिडियो
१ सपना लम्साल — ससुराली जाने हो
२ अस्मिता श्रेष्ठ — चिसो हावा सरर
३ सरिता प्रजापती — पहिलो माया
४ कबिता तोलाङ्गी — जरुरी तिमी मलाई
५ मदन न्यौपाने — सुनन माया

सर्वोत्कृष्ट लोक पप गायक
१ हुम बहादुर सुनार — दिईसके यो जोवन
२ राज कुमार खड्का — पम पम पम
३ सुर्य कुमार बोहोरा — जस्ट काली
४ बलराम परियार — पानी खाने अम्खोरा
५ अर्जुन बुडाथोकी — हेलम्बुको बजारमा

सर्वोत्कृष्ट लोक पप
१ सरिता गुरुङ — दिलमै तिम्रो नाम भो
२ कमला गौतम मुस्कान — औधी माया
३ गंगा दुलाल — आउ माया साथैमा
४ दिनेश सुबेदी — झिम परेली
५ ओम सुनार — लाहुरे सिपाही दाई

सर्वोत्कृष्ट ¥याप गीत
१ सागर सुनार — संघर्ष
२ अनिल पुन — बि पि हाई
३ बामदेब क्षेत्री — लाटी
४ जगत तिरुवा — नाँच ओई डल्ली
५ जि बब — तिम्रो चाहाना

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 2 =